Laminátové podlahy

Odolnost, dlouhá životnost a cenová dostupnost

Laminátové podlahy jsou vícevrstvé interiérové krytiny, skládající se ze 4 vrstev. Základní strukturu tvoří spodní, takzvaná protitahová vrstva, která jednak vyrovnává pnutí jednotlivých vrstev lamely, jednak tvoří částečnou ochranu proti vlhkosti, dále nosná HDF deska (dřevovláknitá deska lisovaná pod vysokým tlakem), papírová dekorační vrstva a vrchní ochranná vrstva

Významnou předností laminátových podlah je jejich cenová dostupnost. Kvalitní laminátové podlahy lze u nás pořídit již za méně než 250,- Kč/m2 a opravdu odolné a zátěžové laminátové podlahy nabízíme za méně než 500,- Kč/m2 . Rozdíly mezi levnými a dražšími plovoucími laminátovými krytinami jsou viditelné již na první pohled, a to v síle materiálu, povrchové úpravě a hlavně v kvalitě dekorační a ochranné vrstvy. Další výhoda je tzv. synchro povrch. To znamená, že strukturovaný povrch, přesně kopíruje kresbu dřeva a podlaha budí dojem přírodního materiálu.

Laminátové podlahy jsou také oblíbené díky své odolnosti, jednoduché údržbě, nabídce nepřeberného množství dekorů a povrchových úprav, jednoduché montáži a dlouhé životnosti.

 

Laminátové podlahy